Altın dolar kalpazanlarına operasyon

İstanbul'da sahte altın ve dolar üreten yabancı uyruklu şahısların evlerine operasyon düzenlendi.

Altın dolar kalpazanlarına operasyon

İstanbul'un ilçelerinden Esenyurt'ta sahte altın ve dolar ürettikleri tespit edilen yabancı uyruklu şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Şahısların baskın yapılan evlerinde 156 bin sate dolar ile binlerce sahte altın ele geçirildi.

Polislerin şüphelenerek durdukları araçta sorgulanan Hamit H. (26) ve Muhammet S.(25) adlı yabancı uyruklu şahıs sahte altın ve dolar işi yaptıkları itiraf etti. Ekipler, soruşturma kapsamında Yeşilkent ve Gökevler Mahallesi'ndeki sitelerde yer alan 3 eve baskın yaptı. Baskında, Hüseyin E, Arif El Muhammet E, Haysem E, Faris H, Ahmet E, Mohammad A, İbrahim A, Ahmet Mohammad A, ve Kusay C adlı şüphelileri gözaltına alındı.

SERBEST KALDILAR

Evde ve şüphelilerin üzerinde 480 adet sahte sikke, 4 bin 225 adet sahte altın, 156 bin sahte dolar, sahte altın tartmada kullanılan hassas terazi ile sahte paralarda kullanılan sıvı bulundu. Konuyla ilgili mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Ahmet Muhammet A. savcılık talimatıyla serbest bırakılırken diğer şüphelilerin de haklarında işlem yapıldıktan sonra savcılık talimatıyla yine serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER