AA muhabiri uçurumdan yuvarlandı

Soğanlı Dağı'ndaki yol açma çalışmalarını takip eden AA Bayburt muhabiri Abdülkadir Nişancı, görüntü çektiği sırada bastığı kar kütlesinin kopması sonucu uçuruma düştü. Nişancı'nın yerinin tespit edilebilmesi için drone kaldırıldı.

AA muhabiri uçurumdan yuvarlandı

Abdülkadir Nişancı, Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı'ndaki yol açma çalışmalarını takip ederken uçuruma yuvarlandı. Bayburt-Trabzon arasında 3 bin 500 metre rakımda bulunan Soğanlı Dağı'ndaki yol açma çalışmalarını takip eden Nişancı, Derebaşı Virajları'nda görüntü çektiği sırada bastığı kar kütlesinin kopması sonucu uçuruma düştü.
Karayolları ekiplerinin ihbarı üzerine olay yerine AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bölgeye ulaşan ekipler, Nişancı'yı arama kurtarma çalışmasına devam ediyor. Nişancı'nın yerinin tespit edilebilmesi için drone kaldırıldı.  

SOĞANLI DAĞI DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLUNA SAHİP
Soğanlı Dağı’ndaki 29 keskin virajlı D- 915 yolu 'dünyanın en tehlikeli yolu' seçilmişti. Rus askerleri tarafından 1916 yılında yapıldığı ve o dönem 'ölüm yolu' olarak adlandırıldığı bilinen güzergahta virajlar, tek seferde dönülemiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER