500 milyon TL değerindeki uyuşturucu maddeler kazanlarda yakıldı!

500 milyon TL değerindeki uyuşturucu maddeler, bir fabrikada 2000 derece sıcaklıktaki döner fırın kazanına atılarak imha edildi.

500 milyon TL değerindeki uyuşturucu maddeler kazanlarda yakıldı!

Operasyonlarda ele geçirilen ve piyasa değeri 500 milyon TL olan uyuştucu maddeler, bugün bir fabrikada çevreye zarar verilmeden 2000 derece sıcaklıktaki döner fırın kazanında yakılarak imha edildi. Edinilen bilgiye göre; 6360 kalem değişik cins ve miktarlarda uyuşturucu maddenin işlemi gerçekleşti.

İmha işlemine, Vali yardımcısı Sayın Mehmet Ali özyiğit Başkanlığında, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünden birer yetkili, İl Sağlık Müdürlüğünden bir tabip ve Toprak Mahsulleri Ofisinden bir görevli katıldı.

Yakılma işleminde, Afyon Sakızı ve Morfin gibi Uyuşturucu maddeler tespit edilerek, tıp alanında kullanılması için işlenmek üzere, Toprak Mahsulleri Ofisi Afyon İşleri Şube Müdürlüğüne gönderildi.

Uyuşturucu maddeler, uyuşturucu madde arama köpek eğitimi ve bilimsel araştırmalarda kullanılması için ayrıldı. Ayrılma işlemi, köpek başına bir cins madde için 100 gram ve hap türleri için 20 adet ile sınırlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER