Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, LGBTİQ+'ları ve medyayı eleştiren bir konuşma yaptı.

Gazeteci Merdan Yanardağ terör örgütü lideri Öcalan'la ilgili sözleri sebebiyle tutuklandı! Gazeteci Merdan Yanardağ terör örgütü lideri Öcalan'la ilgili sözleri sebebiyle tutuklandı!

fatih-erbakan-aa-2018866

Erbakan, Arnavutköy Belediyesi Davet Salonu'nda sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda, "LGBT sapkınlığının önlenmesi için Meclis'te mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı. Ayrıca Erbakan, "Aile yapımıza, tarihimize, kültürümüze uygun bir medyanın inşa edilmesi lazım" şeklinde konuştu.

738083Image1

Konuşmasında Erbakan şunları söyledi: "Aileyi korumak için Batı'dan ve Avrupa'dan ithal edilen aile ve sosyal politikalar alanındaki düzenlemelerin ıslah edilmesi gerekmektedir. Ailenin ve nesillerin korunması için eğitim sistemi ve müfredatın gözden geçirilmesi gerekmektedir. Eğitim sistemi, müfredat ve maneviyat öncelikli olarak yapılandırılmalıdır. Aile müessesesinin korunması, ahlaki ve manevi olgunluğun sağlanması, kalkınmanın en önemli şartıdır. Aynı zamanda medyada yayınlanan aile yapısına aykırı ve ahlaki değerleri bozan yayınların düzeltilmesi gerekmektedir. Aile yapımıza, tarihimize ve kültürümüze uygun bir medya oluşturulması gerekmektedir. Meclis'te LGBT sapkınlığının önlenmesi için mücadele edeceğiz, çünkü bu dış güçlerin önemli bir projesidir."