Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, müzikli eğlence mekanlarının çalışma saatlerinin gece yarısından sonra kısıtlama getirilmesi kararına "ideolojik temelli" açıklama yaptı. Alınan kararı eleştirenlere sert çıktı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘müzik yasağı‘ açıklamasına gelen tepkileri "Eski Türkiye alışkanlarını terk edemeyenlerin, sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturarak toplumu kutuplaştırmaya ve buradan siyasi rant devşirmeye girişmeleri" olarak nitelendirdi.

Kabine toplantısını ardından konuşan Cuhurbaşkanı  Erdoğan, “Müzikle ilgili kısıtlamaları akşam 12’ye çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur” deyince konu sosyal gündemin ilk sırasına yerleşti. 

Kullanıcılar, müzik dünyasından pek çok ünlü isim başta olmak üzere  #kusurabakıyoruz etiketine tepkilerini yağdırdı ve alınan kararın bilimsel olmadığı vurgulandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise gelen tepkileri "Manipülasyon" olarak yorumladı. Müzikli eğlence mekanlarının gece çalışma saatlerinin, tüm dünyada normal zamanlarda bile belirli bir zaman dilimine göre düzenlendiğini ve Erdoğan’ın, dünyada da benzer örnekleri olan bu uygulamaya ilişkin genel bir kaideye işaret ettiğini belirtti

Erdoğan'ın Kabine açıklamasına günler kala yeni Kabine'de Hakan Fidan sürprizi! Erdoğan'ın Kabine açıklamasına günler kala yeni Kabine'de Hakan Fidan sürprizi!

Altun'un açıklamalarından satırbaşları şölye: 

  • Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla devletimizin ilgili kurumları salgın tedbirlerinden etkilenen sektörlerin başında gelen müzik camiasını da bu süreçte yalnız bırakmamış, bütün imkanlarıyla desteklemiştir.
  • Bu gerçeğe rağmen, siyasi bocalamalarını toplumsal kutuplaşma çabalarıyla örtmeye çalışanların türlü çarpıtma ve yalanlarla müzikli eğlence mekanlarıyla ilgili adımı da kullanmaya çalışmalarını milletimiz ibretle takip etmektedir.
  • Özlem duydukları eski Türkiye alışkanlarını terk edemeyenlerin, sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturarak toplumu kutuplaştırmaya ve buradan siyasi rant devşirmeye girişmeleri, bir acziyet örneği olarak kayıtlara geçmiştir.
  • Tüm dünyanın baş etmeye çalıştığı salgın musibetinden tamamen kurtulmak için devlet ve millet olarak hassasiyet göstermeye devam edecek ve bu başarılı mücadelemizi manipüle etmeye çalışanlara prim vermeyeceğiz.

KAYNAK : İHA