Motorine gelen zama tepkiler büyüyor

Motorinin litre satış fiyatına 25 Haziran tarihinden itibaren 23 kuruş zam yapılmıştı.  Gelen zamın ardından bir hafta sonra tepkiler büyüdü ve Twitter'da gündeme oturdu.

Motorine gelen zama tepkiler büyüyor

Motorinin litre satış fiyatına 25 Haziran tarihinden itibaren 23 kuruş zam yapılmıştı. Zamda 1 kuruş ÖTV'den karşılanacak olup 22 kuruş yansıtılacak. 


Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), motorinin litre satış fiyatına 25 Haziran'dan itibaren geçerli olacak şekilde 23 kuruş zam yapılacağını duyurdu. Zam miktarından 1 kuruş ÖTV'den karşılanacağından dolayı pompaya 22 kuruş şeklinde yansıtılacak. Zammın ardından motorinin litre satış fiyatı İstanbul'da ortalama 6,42 liraya, Ankara'da 6,54 liraya ve İzmir'de 6,52 liraya yükselmişti. 
Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklik gösterebiliyor. 

Tepkiler artmaya başladı.

Motorine gelen zamın ardından bir hafta süre geçti. Bir haftalık sürede tepkiler gelmeye başladı. Son saatlerde ise Twitter gündeminde #Motorine23 ile yapılan zam eleştirileri TT listesinde yer aldı.

Bazı tepkiler şöyle:

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER