Memur-Sen bakanlık önüne boş cüzdan bırakacak

Hükümetin yaptığı zam teklifini yetersiz bulduğunu açıklayan Memur-Sen eylem yapacağını duyurdu.

Memur-Sen bakanlık önüne boş cüzdan bırakacak

Memurlar ve hükümet arasındaki zam görüşmeleri devam ediyor. Hükümetin yaptığı 2020 için 4+4, 2021 için ise 3+3 olan zam teklifi reddeden Memur-Sen eylem yapma kararını açıkladı. 

İlk teklifini 2020 için 3,5+3, 2021 için 3+2,5 şeklinde yapan hükümet, sendikaların zam oranlarını enflasyon karşısında anlamsız bulmaları üzerine 2020'de 4+4, 2021'de 3+3'e çıkarmıştı.

Bu teklifi yetersiz gören Memur-Sen üyeleri, bugün 13:00'de iş bırakarak 17:00'da Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önünde eylem yaparak bakanlık önüne cüzdanlarını bırakacak. Başkanlar Kurulu, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu  ve Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı sonucunu açıklayan Memur-Sen 2020-2021 toplamında 20 puan teklif gelmemesi halinde imza atmayacaklarını duyurdu.

Öte yandan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın, sosyal paylaşım platformu Twitter'dan yaptığı açıklamada Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı olarak, Kamu İşveren Heyeti Başkanı Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a, hakeme gitme sürelerinin 2 gününü masanın süresini uzatmak üzere vermek istediklerini ilettiklerini ifade etti. Yalçın, henüz kendilerine kabul yada ret şeklinde bir yazılı tebliğinin ulaşmadığını paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER