Koç Holding'den Orta Asya açılımı

Yerli otomotiv firması Otokar, Kazakistan'da kurulan Otokar Central Asia ile Orta Asya'daki pazar payını artırmayı hedefliyor. Kazakistan Başbakanı Mamin, Otokar Asia'nın kuruluş belgesini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'a bizzat takdim etti.

Koç Holding'den Orta Asya açılımı

Koç Holding'e bağlı şirketlerden Otokar; Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Romanya'nın ardından Kazakistan'da da şirket kurdu. Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, yeni kurulan Otokar Central Asia'nın kuruluş belgesini, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç'a teslim etti.

Orta Asya'daki pazar payı artacak

Otokar, Kazakistan'ın başkenti Nursultan'daki Astana International Financial Center (AIFC)'da kurduğu Otokar Central Asia Limited isimli yeni şirketiyle, başta Kazakistan olmak üzere, Orta Asya'daki mevcut ve potansiyel kullanıcılarına yakın olmak ve bölgedeki satışlarını artırmayı amaçlıyor.

Ülke ihracatına katkı sağlayacak

Halihazırda askeri ve ticari ürünleri Kazakistan ve Orta Asya'da aktif olarak kullanılan Otokar, yeni şirketi ile bölgede ortak ürün geliştirme, yerel iş ortaklıkları, yerel üretim, teknoloji transferi gibi farklı iş birliği fırsatlarını da değerlendirmeyi hedefliyor. Otomotiv firması Otokar, bu girişimiyle ülkemizin ihracatına da katkı sağlacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 05:34

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER