Fırsatçılara ve Stokçulara Masak’dan Ceza Geliyor

Masak fırsatçılık ve stokçuluk yapan firmaları uyardı. Cezanın 100 Bin TL'ye kadar olacağını ikinci cezanın ise 10 katı kadar fazla olacağının altını çizdi.

Fırsatçılara ve Stokçulara Masak’dan Ceza Geliyor

Her zaman olduğu gibi yine olası bir durumun eşiğindeyken stokçuluk ve

Masak Yazılı Açıklama Yaptı

Masak gün içerisinde yaptığı açıklamada 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 231/c maddesi uyarınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gerekçe gösterilerek bazı gıdalar, temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili farklı fiyatlandırmalara giden yada tabir yerindeyse stokçuluk yapan firmalar için ülkenin ticari güvenilirliğini korumak adına her türlü tehlike ve tehdidi önleyeceklerini açıkladı.

Uyarıları Dikkate Almayanlara Cezai Yaptırımlar Var!

Ülkenin ticari güvenirliğini olumsuz bir hale sokmamak adına Masak yapılması gereken ne varsa uygulayacağını uyarı yapılmasına rağmen halen haksız satış yaparak kazanç elde eden firmalara normal ceza olan 100 Bin Türk Lirasının 10 katı kadarına kadar cezai işlem uygulanabileceğinin altını çizdi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 23:00

Berkay Ağlar

10 yıldır içerik, haber, teknik makale yazarlığı yaparak kazandığım tecrübeler sayesinde bu gün neohaber bünyesine dahil olabildim. Tüm içeriklerimi objektif ve sade bir anlatımla yapmaya gayret ediyor ve tüm okurlarımız için en doğru bilgiyi ulaştırmaya gayret gösteriyorum.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER