CHP'li Öztrak: Seçim sonrası zamlar kapıda

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "İktidar bütçeyi toplamak için seçimlerden sonra kamu zamlarına hazırlanıyor" dedi.

CHP'li Öztrak: Seçim sonrası zamlar kapıda

Gündeme dair basın toplantısı gerçekleştiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Saray İstanbul seçimleriyle uğraştığı için vatandaşı aspirinle oyalamaya çalışıyor" dedi. 

Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) ilişkin olarak "Saray'ın emir kulu" diyen Öztrak, " İmamoğlu'na mazbatasını geri verecekler" dedi. Öztrak, seçimlerin tekrarlanmasının ekonomiye olumsuz etki ettiğini ifade ederek, "Dün BDDK bir karar aldı. Bazı ürünlerde kredi kartı ile yapılan harcamalarda taksit sayısını artırdı. Zaten borçlanan vatandaşa vadeyi uzattım biraz daha borçlan dendi. Milletin borca değil işe, aşa, gelire ihtiyacı var. Saray, İstanbul seçimleriyle uğraştığı için vatandaşı aspirinle oyalamaya çalışıyor" diye konuştu.

Öztrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
"Dün BDDK bir karar aldı. Bazı ürünlerde kredi kartı ile yapılan harcamalarda taksit sayısını artırdı. Zaten borçlanan vatandaşa vadeyi uzattım biraz daha borçlan dendi. Milletin borca değil işe, aşa, gelire ihtiyacı var. Saray, İstanbul seçimleriyle uğraştığı için vatandaşı aspirinle oyalamaya çalışıyor.
"Bugünkü günahlarının üzerini örtmek için geçmişe atıp tutmaktan vazgeçmiyorlar. Bütçe imkânları seçimler için sonuna kadar zorlanmış zaten, bütçede daha fazla bir manevra alanı bırakılmamış. Seçimler nedeniyle bütçede yapılan genişlemenin etkisi saman alevi gibi olmuş. İktidarın bütçeyi toplamak için seçimlerden sonra kamu zamlarına hazırlandığını gösteriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER