Altın fiyatları dibe vurdu, son 1 ayın en düşük seviyesi

Dolar kurlarındaki dalgalanmalar altın fiyatlarını etkiledi mi? Bugün altın fiyatları son 1 ayın en düşük seviyesini gördü. İşte altın fiyatları...

Altın fiyatları dibe vurdu, son 1 ayın en düşük seviyesi

Altın fiyatları bugün ne kadar? Bu sabah dünya genelinde ons altın fiyatları 1500 doların altına düştü. Türkiye'deki piyasalarda da buna bağlı olarak gram altın fiyatları ve çeyrek altın fiyatları geriledi. Altın fiyatları canlı takibinde, fiyatlardaki kısmi gerileme vatandaşın yüzünü güldürdü. Peki çeyrek altın ne kadar?

Gram altın ne kadar?

Ons altın, sabah saatleri itibariyle 1.492 dolara geriledi. Bu durum iç piyasada altın fiyatlarını aşağı çekti. Altının gram fiyatı haftaya yükselişle başlamıştı. Bugün gram altın 276 lira civarında işlem görüyor.

Çeyrek altın ne kadar?

Gram altın fiyatlarındaki gerileme çeyrek altın fiyatlarını da etkiledi. Çeyrek altın bugün 452 TL, Cumhuriyet altını ise 1856 TL'den satışa sunuluyor. Analistler, merkez bankaları para politikası toplantılarının takip edileceğini bildirdi. Merkez bankalarının kararları ile kurların ve altın fiyatlarının etkileneceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER