180 yıllık tarihi Veli Alemdar Han lüks otele dönüştürüldü

Her geçen yıl ağırladığı turist sayısının artması İstanbul’u lüks otel markalarının gözdesi haline getirdi. Marriott International, İstanbul’daki ilk JW Marriott otelini Karaköy’de açtı. Lüks otel tarihi Veli Alemdar Han’ın restore edilmesiyle turizme kazandırıldı.

180 yıllık tarihi Veli Alemdar Han lüks otele dönüştürüldü

Turizm sektörünün lüks markalarından JW Marriott, Ankara’dan sonra İstanbul’daki ilk otelini Karaköy’de Galataport projesinin hayata geçeceği alanda açtı. 180 yıl önce İtalyan mimarlar tarafından inşa edilen Veli Alemdar Han’ın restore edilmesi sonucu turizme kazandırılan JW Marriott Istanbul Bosphorus, Tarihi Yarımada, Galata Kulesi, Adalar, Haliç, Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı’nı gören bir manzarada misafirlerini ağırlamaya başladı.

Otelin açılış toplantısında konuşan JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center Genel Müdürü Sinan Köseoğlu, İstanbul’un her zaman merak uyandıran bir şehir olduğunu vurgulayarak, kentin tarihine kucak açan bir noktada otel açmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. “İstanbul, ziyaretçilerine hem Doğu’nun mistisizmini ve önemli tarihi değerlerini hem de Batı’nın modernliğini bir arada sunuyor”

Otel binası için 180 yıl önce inşa edilen ve o dönemin en işlek hanlarından biri olan Veli Alemdar Han’ı seçtiklerini ifade eden Köseoğlu, şöyle devam etti: “Yıllar içinde metruk bir yapıya dönüşen Veli Alemdar Han’ı restore ederek, yeniden toplumun hizmetine sunmanın mutluluğu içindeyiz. Otelimizin mülk sahibi Avrupa, Afrika, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da toplam 27 oteliyle hizmet veren Al Rayyan Turizm ve Yatırım Şirketi (ARTIC). Katar merkezli şirket, JW Marriott Istanbul Bosphorus’un yanı sıra yine Marriott International zincirinin bir parçası olan Sheraton Istanbul City Center’a da yatırım yaptı. Şirket, her iki oteli toplam 93 milyon Euro yatırımla satın aldı.”

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER