YKS ek yerleştirme 2019 başvuruları başladı. YKS ek yerleştirme 2019 son başvuru tarihi ne zaman?

Üniversite giriş sınavı YKS sonuçlarına göre 2019-20 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme başvuruları başladı. YKS ek yerleştirme son başvuru tarihi ne zaman? YKS ek yerleştirme nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

YKS ek yerleştirme 2019 başvuruları başladı. YKS ek yerleştirme 2019 son başvuru tarihi ne zaman?

Üniversite öğrencisi olmak isteyen milyonlarca kişinin beklediği YKS ek yerleştirme başvuruları başladı. YKS ek yerleştirme başvuruları nasıl yapılır? YKS ek yerleştirme son başvuru tarihi ne zaman? YKS ek yerleştirme sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak?

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-20 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacak.

YKS ek yerleştirme 2019 son başvuru tarihi ne zaman?

Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler tarafından yapılan yazılı açıklamada, adayların, 2019-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 11 Eylül tarihine kadar TC Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapmaları gerektiği kaydedildi.

YKS ek yerleştirme 2019 başvuruları nasıl yapılır?

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilir.

Ek yerleştirme işlemleri, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

2019-YKS merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar, ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2019-YKS merkezi yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekir. 2019-YKS'de özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ise ek yerleştirme için tercih yapabileceklerdir."

YKS ek yerleştirme sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'nin, YKS ek yerleştirme başvuru sonuçlarını, son başvuru tarihi olan 11 Eylül'ü takiben 2 hafta sonra ilan etmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER