Tercihler başladı: DGS tercihleri nasıl yapılacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri bugün itibariyle başladı. Tercihler, 21-25 Temmuz arasında ÖSYM'nin sitesinden gerçekleştirilecek.

Tercihler başladı: DGS tercihleri nasıl yapılacak?

DGS sonuçlarının açıklandığı 25 Temmuz tarihinden bu yana, adaylar DGS tercih kılavuzunu bekliyordu. Tercih sürecinin uzaması sonucu ÖSYM Başkanı Halis Aygün, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü açıklamıştı. Aygün, bugün adaylar için sevindirici açıklamayı yaptı ve DGS tercihlerinin başladığını Twitter'dan duyurdu.

DGS TERCİHLERİ 28 AĞUSTOS'A KADAR YAPILACAK

Açıklamaya göre, 2019 DGS tercihleri 21-28 Ağustos tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Adaylar, ÖSYM'nin resmi sitesinde yer alan kılavuzdan faydalanarak ve başvuru formunu doldurarak tercihlerini gerçekleştirebilecek. 

DGS NEDİR?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı), 2000 yılından beri ÖSYM tarafından, her yıl Temmuz-Ağustos aylarında düzenlenen sınavdır. Meslek yüksekokulu ve açıköğretim ön lisans programı mezunlarının örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarını sağlayan sınavdır. DGS tercih ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Adaylar tercih süresi içinde, dilekçe gerekmeden internet üzerinden tercihlerinde değişiklik yapabilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER