DGS 2019 sonuçları açıklandı

ÖSYM, milyonlarca öğrencinin merakla beklediği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih sonuçlarını açıkladı. ÖSYM 2019 DGS tercih sonuçları haberimizde...

DGS 2019 sonuçları açıklandı

2019 DGS tercih sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sayfasında yayınlandı. Ön lisans mezunu milyonlarca genç eğitimlerini lisansa tamamlamak için haziran ayında Dikey Geçiş Sınavı'na girmiş, ardından da tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. ÖSYM Başkanı Halis Aygün Twitter hesabından sonuçların açıklandığını duyurdu.

2019 DGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen 2019 DGS tercih sonuçları ÖSYM'nin adresinde yayınlandı. Sonuç ekranına gitmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://sonuc.osym.gov.tr

DGS tercihleriyle ilgili detaylar

Meslek Yüksek Okulları ve Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik kapsamında meslek yüksek okulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülüyor.

Meslek Yüksek Okulları ile Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili olarak başvuru, sınavın uygulanması, sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ve yerleştirme esasları yine kurum tarafından belirleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 01:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER