Bakan Selçuk, tüm devlet okullarına soruşturma açıldığı açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı okulların belli ücretler karşılığında özel sınıflar açtığına ilişkin iddialarla ilgili soruşturma başladığını söyledi.

Bakan Selçuk, tüm devlet okullarına soruşturma açıldığı açıkladı

Okulların açılmasına sayılı günler kala veliler çocuklarını hangi okula göndermesi gerektiğine çoktan karar verdi. Ancak kimi devlet okullarında zorunlu bağış adı altında para toplanırken kimi devlet okullarında da özel ve normal sınıf şeklinde uygulamalar yapıldığı ortaya çıktı.

Velilerden gelen tepkilerle duruma el atıldığını kaydeden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar kayıtlarında zorunlu bağış alınamayacağını vurguladı.

BİR OKUL ŞİKAYET EDİLDİ, TÜM OKULLARA SORUŞTURMA AÇILDI

Bakan Selçuk, bir okuldaki özel sınıfla ilgili gelen şikayetleri değerlendirdiklerini ve okulların tamamına ilişkin soruşturma başlatıldığını da duyurdu. Böyle bir duruma izin verilmeyeceğini kesin bir dille ifade eden Bakan Selçuk, okul kaydı için para aldıktan sonra okulu kapatan özel okullarla ilgili de konuştu.

Bir okul nedeniyle tüm özel okulların yaftalanmasının gereksiz bir güvensizliğe neden olacağına işaret eden Selçuk, böyle bir okul varsa, öğretmen ve öğrencileri mağdur etmemek için gereken tedbirin alınmasının kendi sorumluluklarında olduğunu söyledi. Durumun farkında olduklarını ve haftalar öncesinden bu kurumlarla işlemler ve soruşturmalar yaptıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER