Anadolu Üniversitesi açık öğretim kayıt ücretleri belli oldu

Yüz binlerce öğrencisi olan Anadolu Üniversitesi'nin 2019-20 açık öğretim kayıt ücretleri açıklandı. Açık öğrtim 2019 kayıt tarihleri ne zaman? Detaylar haberimizde...

Anadolu Üniversitesi açık öğretim kayıt ücretleri belli oldu

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri'nin 2019-20 akademik yılı internet başvuru ve kayıt işlemleri 2 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

AÇIK ÖĞRETİM KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilip kayıt yaptıracak adaylar ile AÜ Yabancı Uyruklular İçin Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (ANADOLUYÖS) kapsamında kayıt hakkı kazananlar, 2-12 Eylül tarihlerinde başvuru ve kayıt işlemlerini //aof.anadolu.edu.tr internet adresinden gerçekleştirebilecek.

Daha sonra gerekli belgelerle açık öğretim bürolarına gidip kayıtlarını tamamlayacaklar. 13 Eylül Cuma günü ise mazeretli olanların kayıt işlemleri gerçekleştirilecek.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Söz konusu tarihten sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvurularının kabul edilmeyeceği ve kayıtlarının yapılmayacağı uyarısında bulunuldu. Öte yandan, ikinci üniversite müracaatları da 2 Eylül-18 Ekim'de kabul edilecek.

AÇIK ÖĞRETİM KAYIT ÜCRETLERİ NE KADAR?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'ne ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilerin ödeyeceği ücretler de belli oldu. Anadolu Üniversitesi açık öğretim sistemine göre öğretim yapan açık öğretim, iktisat ve işletme fakültelerine 2019-20 öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıracak adaylar, ön lisans ve lisans programları için 265 ile 550 lira arasında ücret ödeyecek.

Bölümlere göre kayıt ücretlerine ise aşağıdaki görsellerden göz atabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER