Trump'tan NYT'ye: "Hainlik!"

The New York Times, bir kez daha Trump'ın hedefi oldu: "Hainlik, alçaklık, halk düşmanlığı"

Trump'tan NYT'ye: "Hainlik!"

ABD’nin Rusya’daki elektrik şebekeleri ve diğer hedeflere yönelik siber operasyonları artırdığına dair haber yapan The New York Times (NYT), yine ABD Başkanı Donald Trump'ın hedefi oldu. Trump, NYT'yi alçaklık ve halk düşmanlığıyla suçladı. Haberini eski ve görevdeki hükümet yetkilileriyle görüşmelerine dayandıran NYT'nin, Moskova'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarına misilleme olarak Rusya’nın elektrik santrallerine ve ülkedeki diğer hedeflere gizli Amerikan bilgisayar kodlarının gönderildiğini yazmasının ardından Trump yeniden Twitter'a sarıldı.

VATANA İHANET

Trump konuyla ilgili attığı tweetinde, "Başarısız New York Times'ın ABD'nin Rusya'ya karşı siber saldırıları önemli ölçüde artırdığına dair haber yaptığına inanabiliyor musunuz? Bu ülkemiz için kötü bile olsa her türlü haberi yapmak için umutsuzca çırpınan bir zamanların büyük gazetesinin sanal vatana ihanet eylemidir" ifadelerini kullandı. 

BOLTON DUYURMUŞTU

Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, 11 Haziran'da yaptığı açıklamada, ABD'nin Rusya'ya siber saldırıları artırdığını duyurmuştu. O zaman ABD Başkanı, şahin danışmanını vatan hainliğiyle suçlamamıştı.

İÇGÜVENLİK BAKANLIĞI VE FBI

Habere göre, "ABD İçgüvenlik Bakanlığı ve Federal Araştırma Bürosu (FBI), Rusya’nın ABD ile gelecekte yaşanabilecek herhangi bir ihtilaf halinde Amerikan enerji santrallerini, petrol ve doğal gaz boru hatlarını ve su kaynaklarını sabote edebilecek kötü amaçlı yazılımlar eklediği uyarıları üzerine Rusya'ya karşı aynı alanda daha agresif stratejiler izliyor".

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER