Trump: Köpek gibi pes etti

Donald Trump, 2020 başkanlık yarışını bıraktığını açıklayan Demokrat başkan aday adaylarından Beto O’Rourke’u için "Bir köpek gibi pes ettiğini" söyledi.

Trump: Köpek gibi pes etti

Mississippi eyaletinde düzenlenen bir mitingte konuşan Trump, Beto O’Rourke’u için zehir zemberek ifadeler kullandı. 2020 başkanlık yarışını bıraktığını açıklayan Demokrat başkan için "Bir köpek gibi pes ettiğini" söyleyerek, Teksas’tan eski Kongre üyesi olan O’Rourke’u ‘zavallı ve acınası’ bir adam olarak niteledi.

Trump'ın "köpek" ’ benzetmesi ise terör örgütü DEAŞ’ın lideri Ebubekir el Bağdadi’nin ölümüne ilişkin ‘bir köpek gibi öldü’ ifadesinden bir hafta sonra gelmesi dikkat çekti.

Kendi kendine mi uyduruyor?

ABD Başkanı Trump, Bağdadi’nin son anlarını anlatırken, "ağladığını ve çığlık attığını" söylemişti. Ancak dron ile izlediği operasyonun sesli ‘olmadığının’ anlaşılmasının ardından Trump’ın Bağdadi’nin ölüm şekline ilişkin kullandığı bazı ifadeler akıllarda soru işareti bıraktı. Trump'ın ağlama ve çığlık seslerinin duyulabilmesi için, dron yayınının sesli olması gerekiyor.

Nurcan Şahin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER