Trump, Greta Thunberg için 'Mutlu bir kıza benziyor' dedi

16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, ABD Başkanı Trump'a bakışlarıyla dikkat çekti. Trump ise Greta için 'Çok mutlu bir kıza benziyor' dedi.

Trump, Greta Thunberg için 'Mutlu bir kıza benziyor' dedi

16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, Trump'a attığı sert bakışla sosyal medyada gündem oldu. ABD Başkanı Donald Trump, Greta Thunberg hakkında "Çok mutlu bir genç kıza benziyor" yorumunda bulundu. Bu tavrı nedeniyle Trump "alaycı" bulundu ve eleştirilere maruz kaldı. 

"İnsanlar acı çekiyor, siz hala ekonomik büyüme masalları anlatıyorsunuz"

16 yaşındaki Greta Thunberg, dünkü açıklamasında, "Şuan okyanusun ötesinde, okulumda olmalıydım. İnsanlar acı çekiyor ve ölüyor. Kitlesel yok oluş ile karşı karşıyayız. Ama siz hala para peşindesiniz ve  sonsuz ekonomik büyüme konusunda peri masallarından bahsediyorsunuz. Çocukluğumu ve geleceğimi çaldınız" diyerek dünya liderlerine tepki göstermişti. 

Trump: Çok mutlu bir kıza benziyor

Küresel ısınmanın gerçek olmadığı fikrinde olduğu bilinen Trump, 16 yaşındaki iklim aktivisti için "Parlak ve güzel geleceği iple çeken çok mutlu bir genç kıza benziyor. Onu gördüğüme sevindim" dedi. Thunberg'in Trump'a attığı sert bakış sosyal medyada olay olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER