Robert De Niro'dan Trump'a: O eli kanlı bir aptal

ABD Başkanı Donald Trump'a daha önce küfür eden ünlü oyuncu Robert de Niro, bu kez de onun gerçek bir ırkçı olduğunu savunarak eli kanlı bir başkan olduğunu söyledi.

Robert De Niro'dan Trump'a: O eli kanlı bir aptal

ABD'li aktör Robert De Niro, Donald Trump için "O bir salak, bir budala. Bir soytarı. Aptal, pejmürde, tehlikeli. Bu ülkeyi mahvedecek" ifadelerini kullandı.

Trump'a küfür etmişti

Daha önce de 72. Tony Ödülleri töreninde Trump'a küfür eden De Niro, "O, olabileceğini düşündüğümüzden çok daha kötü. Trump ile ilgili her şey, bütün o zırvalıkları ve saçmalıkları, gidişatı belirliyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu, rezaletin de ötesinde. O bir pislik. Bu ülkeyi mahvedecek" dedi.

"Toplum gerçeğin farkına vardı"

GQ dergisinin İngiltere'de yayımlanan versiyonuna konuşan De Niro, Trump'ın ırkçı söylemlerinin giderek daha fazla insan tarafından örnek alındığını ve toplumun da bu gerçeğin farkına varmaya başladığını belirtti.

"Eline kan bulaştı"

Bu nedenle ABD'de peş peşe gerçekleşen silahlı saldırılardan Trump'ı da sorumlu tutan De Niro, "Bu saldırganlar deli ama Trump onlara ilham verdi, izin verdi, o başlattı ve cesaretlendirdi" diye konuştu. ABD'li aktör bu nedenle Trump'ın da 'eline kan bulaşmış olduğunu' savundu.

"İnsanlar bir canavar yarattılar"

Donald Trump'ın iş insanı olduğu dönemlerde imza attığı The Apprentice (Çırak) adlı şov programının hayranları da ünlü aktörün tepkisinden nasibini aldı. De Niro, "O bir salak, bir budala. Bir soytarı. Aptal, pejmürde, tehlikeli. O aptal şov, The Apprentice, insanlar bunu benimsedi. Bir canavar yarattılar" dedi.

"Trump gerçek bir ırkçı"

Ünlü aktör daha önce de Trump'ın gerçek bir ırkçı olduğunu söylemiş, onu beyaz üstünlüğünü savunmakla suçlamıştı. CBS televizyonunda canlı yayımlanan 72. Tony Ödülleri töreninde ise sahneden "….tir Trump (F…. Trump)" diye küfretmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 18:37

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER