Madonna'ya bir tepki de İsrail Kültür Bakanı'ndan geldi

Eurovision'da sahne alan Madonna'nın sahne performansında üzerlerinde İsrail ile Filistin bayrakları bulunan dansçılar kullanması İsrail Kültür Bakanı tarafından eleştirildi.

Madonna'ya bir tepki de İsrail Kültür Bakanı'ndan geldi

Bu yıl İsrail'in başkenti Tel Aviv'de düzenlenen ve eleştirilere konu olan 64. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Madonna'nın da sahne alması tepki çekmişti.  İsrail'in Filistin politikasına tepki duyan çok sayıda isim, Madonna'dan yarışmaya katılmamasını talep etmişti. Madonna'nın performansı esnasında, kendisine eşlik eden dansçılarından üzerlerinde İsrail ile Filistin bayrakları bulunan ikisinin el ele tutuşarak yürümesi yeni tartışmalara neden oldu.
​'POLİTİK VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER BİRBİRİNE KARIŞTIRILMAMALI'
Sergilenen performans, İsrail'in sağ kanat kültür bakanı Miri Regev'i 'kızdırdı'.Olaya tepkisini dile getire Regev, "Madonna'ya olan saygımla birlikte, yapılan şey hataydı. Politik ve kültürel etkinlikler birbirlerine karıştırılmamalı" ifadelerini kullandı.
'PARA İÇİN YAPMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOKTUR'
Madonna'nın İsrail'de sahne almasını en sert eleştiren isimlerden İskoç rock grubu Primal Scream'den Bobby Gillespie de Madonna'nın sahne performansında Filistin bayrağı kullanmasına rağmen kendisini eleştirmeye devam eden isimlerden.Newsnight'a açıklamalarda bulunan Gillespie şunları söyledi:
"Madonna'nın para için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Bütün olay, Filistinlilere karşı utanç verici davranışlar içerisinde olan İsrail devletini normalleştirmek için tasarlandı. İsrail'e gidip orada sahneye çıkarsanız, normalleştirmiş olursunuz. Primal Scream asla İsrail'de sahneye çıkmazdı. Madonna bana göre para ve popülerlik için kıvranıyor ancak ödemesi yapılacaktır. Onlar çok, çok iyi ödeme yaparlar."
PERFORMANSI DA BEĞENİLMEDİ
Öte yandan, Madonna'nın 'Gelecek' isimli şarkısını seslendirmeden önce söylediği ve en ünlü şarkılarından olan 'Like a Prayer' performansında da doğru sesleri veremediği gerekçesiyle eleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER