Hamile kadını öldürdü, karnını kesip bebeği aldı

ABD’nin Chicago kentinde yaşanan olay, kan dondurdu. Bir kadın bedava giysi vereceğini söyleyerek kandırdığı, 19 yaşındaki dokuz aylık hamile kadını, öldürdü ve bebeğini aldı.

Hamile kadını öldürdü, karnını kesip bebeği aldı

CANSIZ BEDENİ ÇÖP TENEKESİNDE BULUNDU

19 yaşında, dokuz aylık hamile olan Marlen Ochoa-Lopez isimli kadının, 23 Nisan'da kaybolmasından bir gün sonra cansız bedeni, kendi evinden yaklaşık 7 kilometre ötede Clarisa Figueroa adındaki bir kadının evin arkasında, bir çöp tenekesinde bulunmuştu. Daha sonra ortaya çıkan detaylar ise adeta kan dondurdu. 46 yaşındaki Figueroa'nın doğal sebeplerden dolayı iki yıl önce oğlunu kaybetmiş ve bunalıma giren kadın bir bebek sahibi daha olmak istiyordu. Kadının yaptıkları ise herkesi şoke etti.

AMBULANSI ARADI, 'DOĞUM YAPTIM' DEDİ

Lopez'in kaybolduğu zaman aralığında Figueroa, bir 911 acil durum çağrısında bulunarak, yeni doğum yaptığını ve bebeğinin nefes almadığını söyledi. Çağrıya cevap veren yetkililer, olay yerine gittiğinde erkek bebeği morarmış bir halde buldu. Görevliler, bebeğe ilk müdahaleyi yaptıktan sonra en yakın hastaneye götürdü.

POLİS FACEBOOK MESAJLARINDAN SONRA BAĞLANTIYI KURDU

Polis, Marlen Ochoa-Lopez'in ortadan kaybolmasıyla Clarisa Figueroa'nın 911 çağrısı arasındaki bağlantıyı, 7 Mayıs'a kadar kuramadı. Daha sonra Lopez'in arkadaşlarının, genç kadının sosyal medya hesapları konusunda dedektifleri bilgilendirmesiyle gerçek açığa çıktı.

Bebek bekleyen kadınlar tarafından Facebook'ta kurulan bir grup aracılığıyla, Lopez ile Figueroa'nın tanıştığı ortaya çıktı.

BEBEĞİ ALMAK İÇİN KARNINI KESTİ

Polise göre Figueroa, genç kadına bebeği için kıyafetler vermeyi teklif etti ve evine davet etti. Figueroa, evine gelen Lopez'i boğarak öldürdü ve daha sonra bebeği alabilmek için karnını kesti.

CİNAYETLE SUÇLANIYOR

Polis Figueroa'yı sorgulamak için gittiğinde kızı, annesinin bacağından rahatsızlandığını, bu nedenle hastanede olduğunu söyledi, yeni doğum yaptığını da ekledi. Lopez'in arabasını birkaç blok ötede bulan polis, ertesi gün arama izniyle ailenin evine tekrar gittiğinde, koridorda ve banyoda kan izleri tespit etti ve izleri silmek için kullanılan bezleri buldu.

Clarisa Figueroa ve 24 yaşındaki kızı Desiree cinayetle suçlanıyor. Clarisa’nın 40 yaşındaki sevgilisi Piotr Bobak ise, cinayeti örtbas etmekle suçlanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER