Bikinisi uygunsuz bulunan kadın gözaltına alındı

Boracay Adası'nda tatil yapan kadın turist, giydiği bikini yüzünden gözaltına alındı. Bikinisinin değiştirilmesi isteğini reddeden kadın, para cezasının ardından serbest bırakıldı.

Bikinisi uygunsuz bulunan kadın gözaltına alındı

Tayvan'da yaşayan 26 yaşındaki Lin Tzu Ting, sevgilisiyle birlikte Filipinler'in turizm cenneti adası Boracay'da tatile çıktı. Ting ve sevgilisi için sıkıntılı günler gittikleri plajın yönetimine gelen şikayetlerle başladı.

Plajdakiler kadın turisti şikayet etti

Plajda bulunanlar, Ting'in giydiği bikininin uygunsuz olduğu ve çevredekileri rahatsız ettiği gerekçesiyle çalışanlara şikayette bulundu. Plajdaki görevliler de durumu Ting'e bildirip, kıyafet seçimini değiştirmesini isterken, genç kadın ise bunu reddetti.

Polis, kadın turisti gözaltına aldı

Ting ertesi gün yine aynı bikiniyle plaja gelince durum polise bildirildi. Plaja gelen polis, genç kadını gözaltına alarak karakola götürüldü. İfadesinde plajda herhangi bir kıyafet kuralı uygulandığını bilmediğini söyleyen kadın, giydiği bikininin de kendine olan güvenini gösterdiğini vurguladı.

Para cezası verildi

Yabancı turistlerin, ülkenin kültürüne saygı göstermesi gerektiğini savunan polis yetkilileri, genç kadına 2500 Filipin pesosu (283 TL) para cezası verdikten sonra serbest bıraktı.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER