9 yıldır evin bodrumda 'dünyanın sonunu' bekleyen aile bulundu

7 nüfuslu bir ailenin, evin oturma odasındaki gizli bir kapıdan geçilerek inilen bodrum katında 9 yıldır 'dünyanın sonunu' beklediği ortaya çıktı.

9 yıldır evin bodrumda 'dünyanın sonunu' bekleyen aile bulundu

Hollanda medyasında çıkan haberlerde, Ruinerwold köyünde bir adam ile 6 çocuğunun, 9 yıldır etrafı ağaçlarla çevrili ve köprüden geçerek ulaşılan bir çiftlik evinin bodrumunda yaşadığı belirtildi.

Yetiştirdikleri sebzelerle hayatta kalmışlar

Dış dünya ve insanlar ile ilişkileri tamamen kesen ailenin, 'dünyanın sonunu' beklediği aktarıldı. Ailenin çiftlikte yetişen sebzeler ve sahip oldukları bir keçi ile hayatta kaldıkları ifade edildi.

Başka insanların olup olmadığı bilinmiyor

Evin sahibi olan adamın 58 yaşında olduğu, çocuklarının ise 16 ile 25 yaşında oldukları ifade edilen haberde, çocukların dünyada kendilerinden başka insanların olup olmadığına dair hiçbir bilgileri olmadığı kaydedildi.

Köylüler polise ihbar etti

Olayın, köydeki bir kafeterya sahibinin, çiftlikten eskimiş giysisi ve saçı sakalı birbirine karışmış 25 yaşındaki adamın geçen hafta ilk defa dışarıya çıkarak yardım istemesi üzerine polisi bilgilendirmesi sonucu gün yüzüne çıktığı aktarıldı.

Oturma odasından bodruma gizli geçit yapmışlar

Yapılan araştırma sonucu, evin oturma odasında bulunan bir dolabın arkasında bodruma geçen bir yol bulunduğu ve ailenin orada yaşadığı bildirildi.

Polisin aileyi tahliye ettiği ve çiftlikte araştırma başlattığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 02:52

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER