2,5 metrelik piton yılanı sahibini boğarak öldürdü

Evinde 140 adet yılan besleyen kadın, 25, metre uzunluğundaki piton yılanı tarafından boğularak yaşamını yitirdi.

2,5 metrelik piton yılanı sahibini boğarak öldürdü

ABD'nin Indiana eyaletinde yaşayan bir kadın, beslediği yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki piton yılanı tarafından boğularak öldü. Olayın yaşandığı, yılanlar için tasarlanmış 'sürüngen evi' denilen mekanda 140 yılan daha bulundu.

Komşusu buldu

Yerel medyada çıkan haberlerde, söz konusu yılanlı evin sahibi olan ve yandaki evde yaşayan Benton Bölge Şerifi Donald Munson'un yılanları kontrol etmek için içeri girdiği sırada 36 yaşındaki Laura Hurst'u, beslediği 2,43 metre uzunluğunda piton yılanını boynuna dolanmış halde bulduğu kaydedildi.

Sağlık ekipleri müdahale etti

Munson'un, Hurst'u yılandan kurtararak 911 Acil Durum Hattı'nı aradığı, ancak olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahelesine rağmen kadının kurtarılamadığı ifade edildi. 

Komşusunun da yılanları var

Indiana Eyalet Polisi Sözcüsü Kim Riley, sadece yılanların kafes ve bölmelerde yaşaması için tasarlanmış 'sürüngen evde', Hurst'a ait 20 yılanın bulunduğu ve haftada birkaç defa yılanlarını beslemek için buraya geldiğini belirtti. Diğer 120 yılanın, mekanın sahibi Donald Munson'a mı ait olduğu konusunda ise bir bilgi paylaşılmadı.

"Trajik kaza hayatına mâl oldu"

Kiley, "Tam olarak ne oldu bilemiyoruz ama muhtemelen Hurst, yılanını kafesten çıkardığı sırada boynuna dolandı" ifadelerini kullandı. Mekanın sahibi Munson da Hurst'un ölümü için insan hayatına mâl olan trajik bir kaza değerlendirmesinde bulundu.

"Yılanlara büyük tutkusu vardı"

Yerel gazetedeki haberde Hurst ve Munson'un uzun yıllardır yılanlara düşkün kişiler olduğu belirtilerek, Laura Hurst'un avukatı Marcel Katz'in, "Hurst'un yılanlara karşı büyük tutkusu vardı. Hatta bu, eşinden boşanma davasının da büyük bir parçasıydı" sözleriyle aktarıldı. 

Yetkililer, Hurst'un resmi ölüm nedenini otopsi raporundan sonra kayda geçireceklerini belirtti.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER