TBMM Genel Kurulunda yemin etmeyen milletvekilleri yemin etti. Genel Kurulda, eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da aralarında bulunduğu eski kabine üyesi bakanlar ile 3 milletvekili yemin etti.

Cumhuriyet'le ilgili yeni iddia! Rüşvet 10 milyon mu? Cumhuriyet'le ilgili yeni iddia! Rüşvet 10 milyon mu?

Devlet Bahçeli'den törene damga vuran hareket! Kendisini uyaran CHP'li Tanal'a şoke eden sözler

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin yemin metnini okumak için kürsüye geldiğinde geçici TBMM Başkanı Devlet Bahçeli'yi selamladı.

O esnada CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Bilgin'in TBMM'de yalnızca yemin metnini okuması, bunun dışında herhangi bir ifade kullanmaması gerektiğini hatırlatarak yemin metnini yeniden okuması çağrısında bulundu.

Devlet Bahçeli'den törene damga vuran hareket! Kendisini uyaran CHP'li Tanal'a şoke eden sözler

Yaşanan sözlü atışma anında devreye giren Bahçeli ise CHP'li Tanal'ı "İkaz etmenize gerek yok. Sizden kazandığımız tecrübe de var" sözleriyle ikaz etti. Bahçeli'nin sözleri sonrası TBMM'de alkış tufanı koptu. Yaşanan olayın ardından Devlet Bahçeli'nin ant içmesi için yeniden kürsüye davet ettiği Vedat Bilgin, yeminini tekrar etti.

NE OLMUŞTU? 

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, 3 Haziran Cumartesi günü Meclis'teki yemini öncesi kürsüden, "Değerli Başkan, değerli milletvekilleri; hepinizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum" demişti. Yemin dışında konuşma yapılamayacağı için Tanal'ın yemini kabul edilmemişti. Bunun üzerine Tanal ikinci kez yemin etmişti.

Editör: Gülşah Acun