Düğün sezonu açıldı! En ucuz düğün maliyeti 400 bin TL oldu! Düğün sezonu açıldı! En ucuz düğün maliyeti 400 bin TL oldu!

Seçimlerin ardından bugüne kadar yüzde 17'lik bir artış gösteren dolar rekor tazeledi. Euro ve gram altın da yükselişe geçerek rekor fiyatları gördü.

Davutoğlu küplere bindi! Doların yükselişine sessiz kalamadı!

Kurdaki yükseliş gündem yaratırken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Davutoğlu, yoksulluğun giderek arttığını belirtti ve "Daha kabine kurulalı üzerinden 10 gün geçti. 10 gün içinde Türk lirasının değer kaybı dolar karşısında yüzde 16. Dolar 25,5 lirayı, euro da 25 lirayı geçti. Yüzde 16 değer kaybı demek; 18 ay içinde Türk lirası yüzde 16 değer kaybetmişti. Şimdi 10 gün içinde yüzde 16 değer kaybetti." dedi. 

Davutoğlu küplere bindi! Doların yükselişine sessiz kalamadı!

Davutoğlu sözlerini şu şekilde noktaladı: "Hani nerede bu verilen sözler? Olacak şeyi söyleyeyim; yoksullaşma. Bakın nasıl soyuyorlar milleti? Haziran ayı sonunda ücretlere artış yapacaklar. Temmuz - Ağustos ayından itibaren bu kur artışı enflasyonu tırmandıracak. Yüzde 20 - 30 civarında ücretlerde artış olacak belki. Ama önümüzdeki dönemde enflasyonda patlama yaşanacak. Çünkü zaten gördünüz benzine, motorine her yere zam geldi. Çünkü bunların meselesi halkın meselesi değil. Bunlar bir grup azınlığın rantiye politikacıları. Şimdi bunları anlatmak bizim görevimiz"

Editör: Gülşah Acun