Türkiye, 28 Mayıs'ta gerçekleşecek olan 2. tur seçimleri için sandığa gitmeye hazırlanırken seçimde yarışacak iki adaydan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesi yaptığı sosyal medya paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzedelere seslendi: Ekim-Kasım gibi sizleri yeni yuvalarınıza kavuşturacağız

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden ağır yıkım yaşanan 11 ildeki depremzede vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Siyasi görüşü ne olursa olsun, 6 Şubat'ta yaşadığı büyük afetin ardından sandığa giden, tercihini demokratik yollarla gösteren deprem bölgesindeki tüm kardeşlerime en kalbî şükranlarımı sunuyorum. Sandıkta tecelli eden iradenizin başımız üzerinde yeri vardır. Bizim vazifemiz hiçbir ayrım gözetmeden sizlere aşkla hizmet etmektir, 21 yıldır biz de bunu yaptık." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti: 

"Sırf bekledikleri sonuç çıkmadı diye yüreği yaralı insanlarımıza yönelik belli çevrelerce yürütülen hınç ve nefret furyasını reddediyoruz. Hamdolsun, devlet-millet el ele vererek yaralarımızı süratle sarıyoruz. Deprem illerimizde 910 bini aşkın çadır ile 117 bin konteynerin kurulumunu tamamladık, 13 bine yakın iş yerimizi faaliyete aldık. Bugüne kadar 175 bin bağımsız bölümün inşa sürecini başlattık." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzedelere seslendi: Ekim-Kasım gibi sizleri yeni yuvalarınıza kavuşturacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menzil tarikatı şeyhi için başsağlığı mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menzil tarikatı şeyhi için başsağlığı mesajı...

"Gönlünüzü ferah tutun ve üzülmeyin" diyen Erdoğan, paylaşımını şu sözlerle noktaladı: 

"Muhalefetin, çarpıtılmış bir fotoğraf karesi üzerinden diline doladığı Hatay Defne Devlet Hastanemizi 57 gün içinde hizmetinize sunduk. Önümüzdeki Ekim-Kasım gibi de inşallah sizleri yeni yuvalarınıza kavuşturmaya başlayacağız. 319 bini ilk bir senede olmak üzere toplamda 650 bin afet konutu inşa edeceğiz. Gönlünüzü ferah tutun, lütfen hüzünlenmeyin, hiçbir zaman karamsarlığa kapılmayın. Şehirlerinize sahip çıkmaya, hayata dört elle sarılmaya devam edin. Biz yanınızdayız. Allah'ın izniyle sizi asla yalnız bırakmayacak, muhannete muhtaç etmeyeceğiz."

Editör: Gülşah Acun