Onursal Adıgüzel'in cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevinden ayrılması üzerine Adıgüzel'in yerine Devrim Barış Kılıç getirildi. 

Devrim Barış Kılıç Kimdir? 

1978 yılında devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak Kayseri'de doğan Devrim Barış Kılıç, Aydın Nazilli'de başlayan eğitim hayatını ailesinin İzmir'e tayininin çıkması üzerine ilk ve orta eğitimini İzmir Balçova Orhangazi İlkokulu’nda tamamladı.

Lise eğitimini de İzmir Selma Yiğitalp Lisesi’ni bitiren Kılıç, Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 

CHP'de Onursal Adıgüzel'in yerine gelen Devrim Barış Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı, Siyasal Davranış Bilim Dalı’nda yüksek lisansı yapan Barış Devrim Kılıç'ın aynı bilim dalında doktora tezi çalışması da devam etmektedir. 

Öte yandan Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yerel Yönetimler Ana Bilim Dalı, Mahallî İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda yüksek lisansına devam eden Kılıç, siyasete CHP Gençlik Kolları’nda başlamıştır. 

Siyaset hayatına  Parti Okulu eğitmeni olarak devam etmiş, partinin görevlendirdiği çeşitli illerde üye temel eğitimi, eğitici eğitimi ve aday adayı eğitimleri vermiştir. CHP Genel Merkezi’nde seçim bildirgeleri, kampanya ve seçim stratejileri hazırlama komisyonlarında çalışmış, BYKP bünyesinde akademik toplantı, konferans ve çalıştaylarının organizasyonunda görev almıştır.

CHP'de Onursal Adıgüzel'in yerine gelen Devrim Barış Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında?

24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir birinci Bölge onikinci sıra milletvekili adaylığı yapan Devrim Barış Kılıç, 24'üncü ve 25'inci dönemde İzmir milletvekili aday adayı da olmuştur. 

Müteaddit defalar mahalle, ilçe ve il delegelerikleri yapmış olup, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 37'inci İzmir İl Kongresi’nde “Kurultay Delegesi”, 37'inci Olağan Kurultayı'nda ise "Parti Meclisi Üyesi" seçilmiştir.

CHP'de Onursal Adıgüzel'in yerine gelen Devrim Barış Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hala, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi olarak "Doğu ve Güneydoğu/Doğu Masası Koordinatörü" ve "Saha Çözüm Masası Koordinatörü" görevlerini yürütmektedir.

Ahmet Yavuz Cumhuriyet'ten ayrıldı: Yaşına saygım nedeniyle ağır bir karşılık vermedim Ahmet Yavuz Cumhuriyet'ten ayrıldı: Yaşına saygım nedeniyle ağır bir karşılık vermedim

İzmir birinci Bölge sekizinci sıra milletvekili adayıdır.

Editör: Gülşah Acun