Charlie Hebdo isimli Fransız hiciv dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı resmettiği kapağı çok büyük tepki çekti. Ankara, ard arda mesajlar yayınlayarak dergiye tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Charlie Hebdo'nun "İnsanlıktan nasibini alamadığını" ve "Türk milletine hakaret etmeye devam ettiğini" söylerken, "Unutmayalım! Kötülüğe methiye düzenler, her zaman kendi nefret ve fesatlıklarında boğulurlar" ifadelerini kullandı. 

İngiliz basınında şok iddia! Seçimleri analiz ettiler: "Kılıçdaroğlu değil CIA kaybetti!" İngiliz basınında şok iddia! Seçimleri analiz ettiler: "Kılıçdaroğlu değil CIA kaybetti!"

Çavuşoğlu, sosyal medya paylaşımına, "Asıl ibretlik olan, Türk Milleti’nin özgür iradesini çeşitli oyunlarla alt edemeyenlerin çaresizce kadere bel bağlamalarıdır"  diye devam etti. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Charlie Hebdo ve türevlerine sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın, Recep Tayyip Erdoğan'ı yıldıramazsınız. Bizi de yolumuzdan döndüremezsiniz. Bu ahlaksızlığı şiddetle kınıyor, düşmüş oldukları bu çaresizlikte debelenirlerken onlara acıyan gözlerle bakıyoruz." dedi.

Charlie Hebdo'ya bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi.
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kalın, "Charlie Hebdo paçavrası bu kadar çıldırdığına göre … doğru yoldayız. Kötülük bazen böyledir. İyilere yol gösterir. Merak etme CH. Milletimiz sana da en güzel cevabı hem de daha gür bir sesle 28 Mayıs günü verecek." ifadelerini kullandı.

Charlie Hebdo, yeni sayısının kapağına, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın banyoda çıplak şekilde çarpıldığı bir karikatür koymuş ve "Bizi ondan yalnıza ölüm kurtarır" yazmıştı.