FSM Köprüsü'nde bakım çalışmalarının ilk etabı tamamlandı

FSM Köprüsü'nde 27 Haziran'da asfalt bakım ve onarım çalışmaları başlamıştı. Çalışmaların ilk etabı tamamlandı. İkinci etap 11 Ağustos'ta başlanması planlanıyor.

FSM Köprüsü'nde bakım çalışmalarının ilk etabı tamamlandı

İstanbul trafiğinin ana damarlarından birisi olan, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan asfalt yenileme ve derz onarım çalışmalarının birinci etabı tamamlandı. 


FSM çalışmalarında ikinci etaba geçiliyor 


Asya ve Avrupa'yı 1988 yılından beri birbirine bağlayan toplamda bin 510 metre uzunluğa sahip Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 27 Haziran günü başlatılan asfalt yenileme ve derz onarım çalışmalarında ilk olarak Avrupa'dan Asya'ya geliş yönü kapatılmış trafik 2'şer şeritten verilmişti. 16 günde tamamlanan dört şeritteki çalışmaların ardından Asya'dan Avrupa'ya olan istikametin bakım ve onarım çalışmalarına bu gece yarısı itibariyle başlandı. Beklenen süreden daha kısa sürede tamamlanan birinci etaptaki bakım ve onarım çalışmalarının ardından trafik polisleri kontrollü olarak trafik akışını 2'şer şeritten karşılıklı olarak sağladı. Trafiğe tamamen kapatılan Edirne istikametinde Karayolları ekipleri bakım ve onarım çalışmalarına başladı, ekiplerin amacı ikinci etap çalışmalarını da 11 Ağustos'ta başlayamak ve Kurban Bayramı öncesi tamamlamak.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER