CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı  Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turundan sonra ilk kez katıldığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Gazeteci İsmail Saymaz ise Kılıçdaroğlu'na "Seçimi neden kaybettiğinize dair 12 gün boyunca bir açıklama yapmadınız. Şuanda da bir açıklama yapmıyorsunuz. Bir rapor çıkardınız mı? Seçimi neden kaybettiniz?" sorusunu yöneltti. 

Canlı yayında Kılıçdaroğlu ve İsmail Saymaz arasında gergin anlar!

Galatasaray'ın yıldızı Fernando Muslera uçağı birbirine kattı! Bakın neden sinirlendi Galatasaray'ın yıldızı Fernando Muslera uçağı birbirine kattı! Bakın neden sinirlendi

Kılıçdaroğlu bu soruya, "Anlatamıyorum galiba... Seçimi kaybetmemizde kır ve kent oylarının farklı olmasının etkisi var" yanıtını verdi. Bunun üzerine devreye giren Saymaz, "Bu zaten biliniyordu efendim" dedi.

Gerildiği gözlenen Kılıçdaroğlu, Saymaz'a "Nereden biliyordunuz?" sorusunu yöneltti. Saymaz da buna karşılık "21 yıldır bütün seçimlere baktığımızda CHP kırda hep az oy alıyor. Bu sürpriz bir durum değil ki" ifadelerini kullandı.