Yerli yapım SİHA Akıncı Teknofest'te

Teknofest'te sergilenecek Türkiye'nin yerli ve milli silahlı insansız hava aracı Akıncı'nın detayları ortaya çıktı. Öte yandan Teknofest'te görülebilecek Rus yapımı SU-35 Flanker-E hava uçağı, basına özel bir gösteri gerçekleştirdi.

Yerli yapım SİHA Akıncı Teknofest'te

17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali öncesi Türkiye'nin yerli ve milli silahlı insansız hava aracı (SİHA) Akıncı ilk defa görücüye çıktı.

1 ton mühimmat taşıyabiliyor

F-16'nın taşıyabildiği mühimmatları taşıyabilen havada radar yapabilen taarruz SİHA'sı Akıncı sadece 4 ülke üretebiliyor. 1 ton mühimmat taşıyabilen Akıncı, ilk defa Teknofest öncesi basına tanıtıldı.

Rus savaş uçağı da Teknofest'te

Türkiye ile Amerika arasında yaşanan F-35 krizinin ardından Rusya'dan alınması gündeme gelen Su-35 Flanker-E savaş uçağı Teknofest öncesi dikkat çeken bir gösteriye imza attı. SU-35'in gösterisi mest etti.

Türk Yıldızları sahnede

Rus savaş uçağı SU-35'in ardından Türk Yıldızları gökyüzünde yerini aldı. Türk Yıldızları'nın yaptığı şov nefesleri kesti.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 00:33

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER