Whatsapp gruplarında tacizi önlemek için flaş yenilik

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp kullanıcıları artık kimler tarafından gruplara eklenebileceğini seçebilecek. Yeni özellik, tanımadığımız veya tacize maruzkaldığımız kişilerin sizi rastgele gruplara eklemesini engelleyecek.

Whatsapp gruplarında tacizi önlemek için flaş yenilik

ABD'li sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma servisi Whatsapp'a gelen güncelleme ile kullanıcılar kendilerini kimlerin gruba ekleyeceğini seçebilecek.

Hindistan'da deneniyor

İlk olarak Hindistan'da test edilen yenilik, 'Hiç Kimse', 'Kişilerim' ve 'Herkes' olmak üzere kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğini seçmenize imkan tanıyordu. Whatsapp'ın bunu takiben yayınladığı yeni gizlilik özelliği ise kullanıcıların gruplar üzerinde hakimiyetini çok daha artıracak türden.

Grup kontrolü kullanıcıda olacak

Yeni özellik, tanımadığımız veya konuşmadığınız kişilerin sizi rastgele gruplara eklemesini engelliyor. Diğer bir deyişle, hangi kişilerin sizi gruplara ekleyebileceğini belirlemenize olanak sağlıyor.

Ayarlardan kişiler tercihi yapılabilir

Söz konusu ayarı aktif hale getirmek için öncelikle telefonunuzda Whatsapp'ı açın ve Ayarlar > Hesaplar > Gizlilik bölümüne gidin. Gruplar sekmesine girdikten sonra kimlerin sizi Whatsapp grubuna ekleyebileceğini seçebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 05:04

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER