Whatsapp gruplarına gizililik ayarı geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta şu an Android sürümünün beta versiyonunda yer alan 'Grup Gizlilik Ayarları'nın, 2019 yılı bitmeden Android kullanan her cihaza, daha sonra iOS'lu cihazlara gelmesi bekleniyor.

Whatsapp gruplarına gizililik ayarı geliyor

Whatsapp, beta sürümü ile aylardır beklenen 'Grup Gizlilik Ayarları' uygulamaya eklendi.

Gruplara gizlilik ayarı geliyor

Donanım Günlüğü'nde yer alan habere göre, popüler mesajlaşma ve görüşme uygulaması olan Whatsapp, geçtiğimiz aylarda grup sohbetleri için gizlilik ayarını kullanıma sundu. Kısa süreliğine kullanımda olan bu özellik aniden kaldırıldı. Grup gizlilik ayarı yeniden uygulamaya eklendi.

Android'den sonra iOS'a da gelecek

Whatsapp'ın Android platformunda yer alan beta sürümü ile gelen bu özellik sayesinde, gruplardaki gizlilik özelliği özelleştirilebilir. Şu an Android'de kullanılan özelliğin 2019 yılı bitmeden iOS'e de geleceği belirtiliyor.

Gizlilik ayarı nasıl kullanılıyor?

WhatsApp Ayarlar'a gidin.

Android: Diğer seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar'a dokunun.

iPhone: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar'a dokunun.
Aşağıdaki seçeneklerden birini işaretleyin:

Herkes: Telefonunuzun kişiler listesinde olmayan kişiler de dahil olmak üzere herkes, onayınız olmadan sizi gruplara ekleyebilir.

Kişilerim: Sadece telefonunuzun kişiler listesinde bulunan kişiler, onayınız olmadan sizi gruplara ekleyebilir. Telefonunuzun kişiler listesinde olmayan bir grup yöneticisi sizi bir gruba eklemeye çalıştığında, sizi gruba ekleyemeyeceğini söyleyen bir bildirim alır. Yöneticiden Gruba Davet Et seçeneğine dokunması veya Devam’a basması istenir. Böylece grup yöneticisi bireysel bir sohbet aracılığıyla size özel bir grup daveti gönderebilir. Süresi dolmadan önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacak.

Hiç kimse: Davet edildiğiniz her bir gruba katılmak için onay vermeniz gerekir. Bir grup yöneticisi sizi bir gruba eklemeye çalıştığında, sizi gruba ekleyemeyeceğini söyleyen bir bildirim alır. Yöneticiden Gruba Davet Et seçeneğine dokunması veya Devam’a basması istenir. Böylece grup yöneticisi bireysel bir sohbet aracılığıyla size özel bir grup daveti gönderebilir. Süresi dolmadan önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacak.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER