Twitter'ın yeni özelliği konu takibini kolaylaştırıyor

İlerleyen günlerde Konu Başlıkları özelliğini yayına alacağını duyuran sosyal paylaşım sitesi Twitter, kullanıcıların bir konu hakkındaki tweet'leri takip etmesini kolaylaştıracak. Bir konuyla ilgili kişileri takip etmek yerine, o konu başlığı takip edildiği takdirde feed ekranı ona göre şekillenecek.

Twitter'ın yeni özelliği konu takibini kolaylaştırıyor

Geçtiğimiz günlerde siyasi reklamları platformundan kaldırmasıyla gündeme gelen Twitter, önümüzdeki aylarda Konu Başlıkları özelliğini yayına alacağını duyurdu. Bu yeni özellik, bir konu hakkındaki sohbetleri tek bir dokunuşla takip etmenizi kolaylaştıracak. Arama çubuğunda belirecek olan konu başlıkları önerileri, halihazırda Twitter'da takip ettikleriniz ve aramaya meyilli olduğunuz konulara bağlı olarak belirlenecek.

İlgi alanlarınıza yönelik olacak

Webrazzi'de yer alan habere göre, özellik kapsamında sevdiğiniz müzik grubundan tuttuğunuz takıma ve hatta hayran olduğunuz ünlülere kadar birçok konu başlığını takip edilebilecek. Twitter'da bir konuyu takip etmeyi seçtiğinizde ise konuyla ilgili uzmanların, hayranların ya da konu hakkında konuşmaya eğilimli olan hesapların attığı tweet'ler görülebilecek.

Yeni özellik sayesinde kişileri takip etmeden konu takip edilebilecek

Daha önce kullanıcıların, belli bir konu hakkındaki gelişmeleri takip edebilmek için belirli hesaplar izlemesi, araması ya da güncel tweet'lere ulaşmak için Araştır sekmesine bakması gerekiyordu. Yeni Konu Başlıkları özelliği sayesinde kullanıcılar, tek bir dokunuşla önem verdiği konularla ilgili en alakalı ve ilginç tweet'leri görme seçeneğine kavuşuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 02:09

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER