AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, "Oylar sayılıyor. Milli iradenin tecellisi için henüz bir sonuç açıklanmamış ama çıkıyor Anadolu Ajansına saldırıyorlar sonra da seçim sonucunu ilan ediyorlar. Eğer literatürde diktatörce bir zihniyetin karşılığı diye bir şey aranacaksa o yaklaşım bu yaklaşımdır." dedi.

Çelik, Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli'nde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Daha sonuçlar kesinleşmeden hatta açılan sandık sayısının oranı bakımından sonuçların üzerinde çok kati yorumlar yapılması konusunda mutabakat bile ortaya çıkmamışken, birdenbire karşımızdaki ittifakın sözcüsü, belediye başkanları telaş içerisinde televizyonlara çıktılar ve klasik şekilde Anadolu Ajansının verileri çarpıttığını söylemeye başladılar. Anadolu Ajansı bu verileri gerçek kişiler üzerinden alıyor. Türkiye'de ve dünyada bir devlet kurumu olarak aboneleri, müşterileri var. Verilerini bir siyasi partinin beğenmemesi önemli değil. Bugün televizyonlarda yapılan yorumlara kaynak teşkil eden veriler de nihayetinde Anadolu Ajansı üzerinden akıyor. Fakat bu telaş nedir? CHP Sözcüsü ve belediye başkanlarının birdenbire çıkıp da 'biz çok öndeyiz ama Anadolu Ajansı veri seçerek bunu geride göstermeye çalışıyor' gibisinden bir yaklaşım ortaya koyuyorlar. Halbuki sabretmeleri lazım. Bir telaşa gerek yok, nihayetinde bunlar sayılacak. Bu saatten sonra oy verme işlemi devam ediyor olsa, bir kurum oy verme işlemini etkileme üzerine verilerle oynuyor denilse sonra birileri çıkıp hassasiyet gösterse deriz ki bunun anlamlı bir tarafı olabilir ama bu konuda ders alması gereken birileri varsa onlar da Kemal Kılıçdaroğlu'dur ve karşıda bu propagandayı yürütenlerdir."

Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklama için "Milli iradeye saygı adına utanç verici bir açıklama." değerlendirmesinde bulundu.

Euro tarihi zirvesini gördü! 29 lirayı aşarak rekor kırdı! Euro tarihi zirvesini gördü! 29 lirayı aşarak rekor kırdı!

İmamoğlu'nun, "13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur" diye bir açıklama yaptığını aktaran Çelik, "Oylar sayılıyor. Milli iradenin tecellisi için henüz bir sonuç açıklanmamış ama çıkıyor Anadolu Ajansına saldırıyorlar sonra da seçim sonucunu ilan ediyorlar. Eğer literatürde diktatörce bir zihniyetin karşılığı diye bir şey aranacaksa o yaklaşım bu yaklaşımdır. Bu diktatörce bir yaklaşımdır, milli iradeye saygısızlıktır, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesine suikast girişimidir." dedi.

Ortaya çıkan verilerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara önde gittiğini buna karşın bir sonuç ilan etmediklerini belirten Çelik, "Çünkü milli iradeye saygılıyız." ifadesini kullandı.

imamoğlu yavaş2

Editör: Cansu Kurnaz