Balkan Buluşması'nda bir araya gelen Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçime saatler kala halka seslendi. 

5 yaşındaki Zeynep'in kahreden ölümü...15 gün sonra ölümüne neden olan sürücüye tahliye! 5 yaşındaki Zeynep'in kahreden ölümü...15 gün sonra ölümüne neden olan sürücüye tahliye!

Acıklı konuşma sonrası Celal Şengör hüngür hüngür ağlayarak Meral Akşener'e sarıldı!

Öte yandan Balkan Rumeli Mübadil Buluşması'na Prof. İlber Ortaylı ve Prof. Celal Şengör de katılırken Akşener'in Rumeli Türklerinin yaşadığı acıları anlatan "Muhacir, mahcur, göçmen, mübadil isimleri ile anıldık ama bütün büyük çoğunluğumuz, Anadolu'dan gitme yörüktür, Türkmen'dir. Dolayısıyla Anadolu'nun sahipleri olarak, Rumeli'ye, Rumeli'yi Türkleştirmek, Müslümanlaştırmak için gönderildik. Misafir değiliz, ev sahibiyiz. Bizi buradan, devlet ebed müddet olsun diye gönderdiler. Annemin ailesi Avşar, babamın ailesi Savcılı Türkmen'i. Gittiler Yunanistan'a, gittiler Bulgaristan'a, isimleri oldu Tanrı Dağı Türkmenleri. Şimdi bir yanlış yapılıyor; misafir muamelesi. 21 yıldır artarak giden bir misafir muamelesi. Hayır, biz misafir değiliz. Biz, Rumeli ve Balkanları Müslümanlaştırmak, Türkleştirmek için gönderilmiş, o görev ile gönderilmiş evladı fatihanız. Fethedenlerin evlatları, hoş geldiniz. Balkanların her bir köşesinde en fazla eziyet gören ama of demeyen, şikayet etmeyen ve çektiği bütün acıları sineye çeken, sonra mecburen gönderilip 'Orayı fethet, orayı Müslümanlaştır, orayı Türkleştir' denilenler büyük eziyetler, büyük vahşetler, büyük kırımlar yaşadıktan sonra Osmanlı çekilir, 'Türkiye'ye dön' derler. Benim ailem onlardan birisi. Buradakiler gider, oradakiler gelir." konuşması Celal Şengör'ü bir hayli etkiledi. 

Acıklı konuşma sonrası Celal Şengör hüngür hüngür ağlayarak Meral Akşener'e sarıldı!

İYİ Parti lideri Akşener'in konuşmasından sonra Rumeli Türkü olan Celal Şengör, Akşener'e sarılıp ağladı. O anlar bir hayli dikkat çekti. 

Editör: Gülşah Acun