Hollanda'nın güneyinde yer alan Maastricht kentinde, 5 yaşındaki bir Türk çocuğu yapayalnız halde bulundu. Küçük çocuk depremzede olduğunu söylemesiyle şaşkına çevirdi. 

BBC Türkçe'nin aktardığı haberde, çocuğun tek kelime Hollandaca bilmediği belirtilirken, ismi bilinmeyen çocuğun ülkeye nasıl geldiğinin de araştırdığı kaydedildi.

5 yaşındaki depremzede çocuk tek başına Hollanda'da bulundu! Hollanda bu ilginç olayı konuşuyor

Maastricht polisinin Instagram hesabından "Büyük şehirde tek başına" başlığıyla yapılan açıklamada, 5 yaşındaki bir Türk çocuğunun şehir merkezinde yalnız başına dolaşırken bulunduğu belirtildi. Türkçe konuşan ve hiç Hollandaca bilmeyen çocuğa, polis tarafından bir şekerci dükkanından şekerleme alındı ve daha sonra karakola götürüldü. Karakolda yemek ve dondurma ikram edilen çocuk, Türkçe bilen bir polisle sohbet etti.

Modern Kölelik Endeksi'nde zirvedeyiz! Türkiye ilk beşe girdi Modern Kölelik Endeksi'nde zirvedeyiz! Türkiye ilk beşe girdi

5 yaşındaki depremzede çocuk tek başına Hollanda'da bulundu! Hollanda bu ilginç olayı konuşuyor

Türkiye'den geldiğini anlatan çocuk, anne ve babasının ülkelerinde olduğunu, ikisinin de 6 Şubat'taki depremde yaralandığını söyledi. Sosyal hizmet uzmanlarına teslim edilen çocuğun, bir sığınma merkezine gönderildiği bildirildi. 5 yaşındaki çocuğun Hollanda'ya nasıl geldiği konusunda bilgi verilmedi. Hollanda makamlarının bu konuyu araştırdığı belirtildi.

Editör: Gülşah Acun