Türkiye için aylardır beklenen gün artık geldi. Vatandaş, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 14 Mayıs günü sandıklara gitmeye hazırlanıyor. 

14 Mayıs'a saatler kala kurallar listelendi! Seçim yasakları bugün başlayacak!

Mağdur kadınlar için yeni bir umut... Mağdur kadınlar için yeni bir umut...

13 Mayıs saat 18.00 itibariyle başlayacak olan propaganda yasağı, 24 saat devam edecek. Yarın sandıklar kapanana kadar yayın yapılamayacak ve 18.00 ile 21.00 arasında Yüksek Seçim Kurulu'nun seçime ilişkin haber ve tebliğleri yayımlanabilecek. Saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak ancak YSK söz konusu saati daha erkene alabilecek. 

ALKOL SATIŞI YASAK

Yarın sabah 08.00'de başlayacak olan oy verme işlemi akşam saat 17.00'de sona erecek. Sabah saatlerinden itibaren yasaklar uygulanacak. Bu sebeple, yarın saat 06.00'dan gece 24.00'e kadar alkollü içki satışı yasak olacak. Bununla birlikte seçim günü kahvehane, kıraathane ve internet kafe gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak.

14 Mayıs'a saatler kala kurallar listelendi! Seçim yasakları bugün başlayacak!

DÜĞÜNLER 18.00'DEN SONRA YAPILABİLECEK

Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Düğünler saat 18.00'den sonra yapılabilecek. Yerleşim yerlerinde, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlar dışında kimse silah taşıyamayacak.

Editör: Gülşah Acun